Run and Help


Parlament  2.stupně by vás rád pozval na 4. ročník charitativního běhu Run and Help, i tentokrát běžíme pro malého Filipa, který se narodil bez ruky a potřebuje novou protézu.
Akce se koná 20.6. od 18.hodin na školním hřišti, vítáni jsou všichni. Děti  připravily doprovodný program. Paní učitelky se postarají o občerstvení. V minulém roce se dohromady uběhlo 490 km, letos bychom chtěli překonat 500.
Těšíme se na Vás.
Další informace najdete ZDE

Květinový den ve FZŠ prof. O.Chlupa

Doporučené

I letos jsme se zapojili do akce Květinový den pořádaný Ligou proti rakovině. Celou akci si tradičně vzaly na starost děti z Dětských pěveckých sborů Noctuella, Klulíšci a Sovičky. Během dne prodávaly ve škole žákům, vyučujícím a provozním zaměstnancům žluté kytičky. Odpoledne pak podpořily Květinový den vystoupením pěveckých sborů na radnici MČ Prahy 13. Celkem se podařilo vybrat 13 579,- Kč. Částka byla zaslána na konto pořadatele sbírky. Všem, kdo přispěli, moc děkujeme!

RUN and HELP

16.6. večer se na školním hřišti konala charitativní akce RUN and HELP. Děti a rodiče běhali pro Konto bariéry.
Přišlo asi 125 běžců, dohromady jsme naběhali přes 222 km a vybrali 15 533 Kč, které pomůžou dvanáctileté Verunce ze severní Moravy, která se zranila při lyžování.
Děkuji parlamentu 2.stupně, pomocníkům z řad dětí i učitelů, sportovcům, kteří rozbíhali jednotlivé „závody“ i kolegyním, které upekly občerstvení a hlavně všem, kteří přišli, běhali a přispěli.
Díky moc, byla to super akce.
Za organizátory: Petra Rajtrová
Nezapomeňte vyplnit anketu!

RUN and HELP

Naše škola se zapojí do charitativního běhu RUN and HELP, běh se bude konat na školním hřišti 16.6. od 18 do 20 hodin. Akce je určena pro děti, rodiče a veřejnost. Prohlédněte si náš letáček, podívejte se na video a hlavně si přijďte zaběhat a podpořit libovolnou částkou dobrou věc.
Těší se na Vás děti z parlamentu 2.stupně, které akci připravily. sportovci a vedoucí školního parlamentu 2.stupně Petra Rajtrová

BĚHEJ A POMÁHEJ!

run and help letáček

Liga proti rakovině

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
fotogalerie Květinový den
Ve středu 11.5. proběhla celorepubliková akce „Květinový den Ligy proti rakovině“, ke kterému se přidaly i pěvecké sbory naší školy. Děti nejprve prodávaly květinky ve škole a okolo Městského úřadu Prahy 13, odpoledne pak zazpívaly na slavnostním koncertě v obřadní síni MÚ Prahy 13. Společně s Noctuellou, Kulíšky a Sovičkami podpořil naše snažení i bubeník Jirka Adam, který dovezl bubny a s rodiči a kamarády doprovodil naše písničky. Koncert se všem moc líbil. Děkujeme všem kteří přispěli. Díky našemu společnému úsilí jsme přispěli na konto Ligy proti rakovině 15 835,-  Kč. Moc děkujeme!

Srdíčkové dny v předvánočním čase 2015

Žákovský parlament l. stupně a senát 2. stupně dostal nabídku k účasti na Srdíčkových dnech. Účast spočívala v nabídce a prodeji drobných předmětů ve tvaru srdíček nebo dárků, označených tímto symbolem.  Symbol srdíčko jako symbol pomoci nemocným dětem.  Protože jsme v minulém roce ukončili sponzorování indické holčičky, rozhodli jsme se této sbírky zúčastnit.

Nejdříve zástupci parlamentu a senátu oznámili své rozhodnutí ve třídách spolužákům. Rozdělili se do skupin a domluvili si termín prodeje. Potom už si jen rozdělili zboží a po škole v průběhu celého týdne  zboží nabízeli.

Prodali téměř všechno. Nákupu se samozřejmě zúčastnili i páni učitelé a paní učitelky a další zaměstnanci školy. Nabídky v poslední den využili i někteří rodiče.

Děkujeme všem, kdo se sbírky zúčastnil. Dětem i dospělým. Věříme, že těch „pár korun – asi 30 000,-“, i když na celé léčení nestačí,  alespoň trochu vypomohou  nemocné pětiměsíční  Michalce.

Další informace o sbírce můžete najít na adrese: životdětem.cz.

Vlaďka Strculová Procházková, koordinátorka školního parlamentu a senátu