Chlupíkovo divadelní léto 2018

Fotogalerie – fotografie z akce
Již po jedenácté jsme školní rok zakončili týdenní nesoutěžní divadelní přehlídkou Chlupíkovo divadelní léto. Viděli jsme celkem 21 představení a dále Celý článek

Chupíkovo divadelní léto 6.ročník

V týdnu od 17.6. do 21.6. se uskutečnil již 6. ročník nesoutěžního divadelního festivalu Chlupíkovo divadelní léto. V pondělí jsme přehlídku zahájili třemi představeními v angličtině, od úterý už předváděly svá představení jednotlivé třídy z naší školy.
Poděkování patří nejen organizátorce pí uč Strculové, ale zejména moderátorům, organizátorům a zpravodajům z řad parlamentu a dalších dětí ze školy.

Divadla

Zlatovláska – divadlo o divadle 5.C
Originání nápad nacvičit divadlo o tom, jak se nacvičuje a připravuje divadlo – a všechny dohady mezi žáky kolem toho. Příběh byl doprovázen vždy vhodnou písničkou zpívanou samotnými herci.

Šmoulové 6.B
Vtipně pojatý příběh o známých Šmoulech v moderním kabátě. Originální dobrodružství šmoulů, jak je neznáme

Dívčí válka
Bezvadně nacvičený příběh a dialogy přesně podle Dívčí války. Skvělé kostýmy a rekvizity dodávaly příběhu na věrohodnosti.

Módní přehlídka

Malý princ
Divadlo podle známého Malého prince bylo skvěle propracované a nacvičené jak po stránce dialogů, tak po stránce kostýmů a rekvizit.

The bored king
Představeni nacvicené v angličtině bylo zvládnuto s výbornou anglickou výslovností a originálním příběhem o britském králi, kterého nic nebaví a služební se snaží přijít na zpusob, jak ho zabavit.

Stroj času 2 – 4B
Velmi zajímavý 2. díl v podání 4.B, který se tentokrat odehrával na hradě, ze kterého se propadli do starého Egyptaa  odkud je pak sfinga vrátila zpět domů.

Anglická píseň s doprovodem kytary. Krásné obrázky a text ukazovaný divákům dodával písni na barevnosti. Zpívalo se o drakovi, který pomalu roste a věci okolo něj se mění.

Detektivka

Příběh o likvidaci bohaté konkurence s výborně připravenými kostými, dialogy a rekvizitami.

Staré pověsti české
Příběh tak jak ho známe, skvěle naučené texty a krásné kostýmy dodávaly divadlu šmrnc.

Honzíček a Grétička, 9.C
Pohádka na motivy bratří Grimmů, nacvičená tak, aby byl příběh srozumitelný i pro první stupeň.

Daniel Mikulenka, 9.C

Chlupíkovo divadelní léto

Chlupíkovo divadelni leto

5. ročník nesoutěžní přehlídky divadelních představení Chlupíkovo divadelní léto je za námi. Po dva týdny se každý den setkávali diváci s představeními, které si pro ně připravili žáci z naší školy, ze školy spřátelené – v Praze Kyjích a dva dny patřily anglickému divadlu The Bear Theatre. Celkem si žáci naší školy připravili 17 představení, jedno z nich se opakovalo dvakrát.

Díky patří jak pí učitelce Strculové, která celou akci tradičně koordinuje, ale i členům senátu, kteří si vzali na starost moderování.

Zpravodajství o festivalu pravidelně zajišťoval Adam Pokorný:
11.6.
Koťátka, která neuměla mňoukat.
Byla jedna koťátka, která si pořád hrála jenom se psy, a tak vůbec neuměla mňoukat. A když to zjistila, hledala někoho, kdo by je to naučil.
12.6.
Tajemství žižkovského podsvětí (hosté)-podle skutečné knihy
Jedná se o gangsterskou detektivku a zároveň parodii na USA, která se odehrává na Žižkově.
Občané ze Žižkova založí vlastní stát -Spojené státy Žižkovské- a v tomto státě se odehraje boj o snář.
13.6.
Veršované pohádky-1.D
Jde o tři pohádky (z každé jenom kousek), které jsou ve verších. První pohádka byla Sůl nad zlato, druhá byla Jak Honza přelstil čerta a třetí byl Bajaja.

Muzikál oddysea-4.C
Odysseus se vrací z Troje a cestou ho čekají různé nástrahy. Příběh byl podán ve formě muzikálu se známou hudbou, ke které si 4.C vymyslela text. Měli tam i svůj orchestr.

14.6.
Budko-1.B
Zvířátka najdou budku a nasěhují se do ní. Potom příjde další oddíl zvířátek a nastěhují se tam také. Takhle to jde ještě asi dvakrát, dokud nepřijdou medvědi a ty tu budku zboří.

Karkulka-Kulíšci
Operní zpracování od Zdeňka Svěráka. Co dodat?

15.6.
3x O Sv. Václavovi-3.D
3 příběhy o Sv. Václavovi, ve kterých měli diváci hledat chyby.

Cesta časem-3.B
Děti si hrají na půdě a naleznou stroj času, kterým se dostanou do Číny v roce 500 n.l. Tam zažijí dobrodružství s dračím vejcem a vrátí se zpátky.

18.6.
Rumplcimprcampr-5.A-Aj1
Pohádka o dívce, která měla upříst ze slámy zlato a které přitom pomohl skřítek Rumplcimprcampr.

Hobit-7.C+5.C
Příběh hobita Bilba Pytlíka, trpaslíků a Gandalfa, kteří se snaží uchvátit zpět Osamělou horu, kterou stráží drak Šmak.
Zpracováno podle knihy J.R.R. Tolkiena.

THE STONE SOUP-6.B-AJ
Pohádka o třech vojácích vracejících se z války a hledajících jídlo, představení v angličtině.

21.6.
Hu-si-té,Hu-si-ti – 4.D

THE BORED KING-4.A-Aj
Pohádka o králi, kterého nic nebavilo a našel si za zábavu hru na babu.

Koráb Racek-divadelní kroužek pí. Berkové
Pokračování příběhů korábu Racek, který se svou statečnou pohádkou brázdí oceán.

Další představení – Harry Potter 8.C, již tradičně detektivní příběh 5.B, Červenou Karkulku v němčině od 7.AC…

Festival slavnostně ukončila pí ředitelka v pondělí 25.6. 2012.

Chlupíkovo divadelní léto

Fotogalerie

Třináctého června začala tradiční divadelní přehlídka Chlupíkovo divadelní léto. Festival odstartovala paní ředitelka Blanka Janovská, popřála všem hodně divadelního štěstí a pro diváky silný umělecký zážitek. Nejdříve se „předvedli“ studenti francouzštiny se svou prezentací zájezdu do jižní Francie.
Za ocenění určitě stojí připravená filmová prezentace Johanky Bártové ze 7.C. Snažili se i ostatní, včetně nejmladší účastnice zájezdu, osmileté Sophie Jettmarové, která přidala i trochu „originálu“.
Druhé, a už opravdu divadelní představení, předvedli žáci ze 7.A. Pod vzdálenou režijní taktovkou třídní učitelky Jolany Kohoutové vykouzlili vtipné dílko o Pirátech z Karibiku.
Nutno podotknout, že značný díl na jejich úspěchu má Terezka Marečková, která vytvořila poutací plakát, scénář a ujala se hlavní role. Ale i ostatním děkujeme za velmi příjemný umělecký zážitek.
Tešíme se na další představení jednotlivých tříd, které nás čekají spolu s diváckými besedami až do příštího pátku.

Další dny Chlupíkova div. léta

Druhý den festivalu
Druhá třída ztvárnila pověst o slavném Bruncvíkovi a jeho putování za získáním lva do svého znaku. Podle pověsti se mu to podařilo a představení se podařilo i 2.C, alespoň podle potlesku nabitého divadla.
Představení Dívčí válka, které nám přišlo zahrát divadlo ze základní školy z Prahy – Kyjí, mělo velký úspěch u žáků druhého stupně. Vtipné texty podle F.Ringo Čecha, dekorace i doplňky dívčího obsazení a především upřímný a sympatický projev hereček obohatily divadelní festival o další hodnoty. Díky a snad nashledanou na dalším Chlupíkovu divadelním létě.

Třetí den festivalu
Lotrando a Zubejda – představení, které přišla natočit i televize Prahy 13. Písničky pana Svěráka a Uhlíře, perfektní výkony žáků 3.C, skvělé kostýmy a doprovod pana učitele Šebrleho, co dodat? Všem se to moc líbilo.
Budulínek, Karkulka
Dalšími hosty našeho divadelního festivalu byli herci z divadelního souboru ze základní školy z Prahy 8, Lyčkova náměstí. S touto školou spolupracuje i náš dětský školní parlament. Velmi slušivé kostýmy i pěvecké výkony herců nás potěšily a doufáme, že spolupráce s touto školou tímto vystoupením nekončí. Děkujeme.

Úterý a středa

Piráti z Karibiku – srdce bludného Holanďana:
Piráty z Karibiku nám zahrála 7.A, divadlo začali žáci nacvičovat už v 6. třídě, bohužel ho nestihli zahrát. Povedlo se jim to až teď. Diváky bavili vtipnými scénkami a dialogy a dobrou hudbou.

Letecká linka do ráje:
Leteckou linku do ráje nám zahrála 6.A. S Karlem a Karlem jsme si zaletěli nejen na Hawaj, ale i do zlého snu všech cestujících.

O Koblížkovi:
Divadelní představení nám zahráli prvňáčci. Byli moc šikovní a pamatovali si celý text. Byli to jediní prvňáčci, kteří se zúčastnili Chlupíkova divadelního léta.

Pohádky naruby:
3.A nám zahrála skvělou pohádku, kterou si sama vymyslela. 3.A musíme pochválit za výborné představení a za dobré kostýmy.

Mé zázračné já:
3.D nám zahrála divadlo o lidském těle. Herci nás seznámili se svaly, kostmi, červenými a bílými krvinkami, trávicím ústrojím a nervy. V divadle mluvil pouze vypravěč a ostatní tancovali na krásnou hudbu a přitom předváděli různé části lidského tělo.

Karolína Sommerová