Chlupíkova debata s J. Štětinou

Fotogalerie z akce

DSC06763V pátek 27.1. 2017 se konala další Chlupíkova debata, tentokrát s europoslancem Jaromírem Štětinou. Debaty se zúčastnili členové školního parlamentu a zástupci jednotlivých tříd.

Nejprve nám pan Štětina krátce vyprávěl o své novinářské i poslanecké práci a pak už dostaly děti prostor na otázky, kterých bylo spousty. Od toho, jak dlouho trvá cesta do Bruselu a kolik jazyků umí, až po to, jaký je jeho názor na nejrůznější aktuální politické otázky. Hodinka utekla jako voda a ani se na všechny otázky nedostalo. Celý článek

Chlupíkovy debaty s Pavlem Čechem

Chlupíkovy debaty s Pavlem Čechem

Na další Chlupíkovy debaty přijal pozvání úspěšný český malíř a autor několika knih pro děti Pavel Čech. Po krátkém úvodním slovu, kdy nás autor seznámil se svou životní cestou k malování a vydávání knih, se dostalo na otázky od dětí, které byly velice zajímavé. V závěru celého setkání dostali zase naopak posluchači několik soutěžních otázek od hosta, během kterých se prokázali jako zdatní čtenáři a znalci dobrodružné literatury.

Chlupíkovo divadelní léto

Zahájili jsme.
Na začátek Chlupíkova divadelního léta jsme zařadili Chlupíkovy debaty, na které přijala pozvání herečka paní Procházková. Dětem vyprávěla o svém dětství, o svých hereckých začátcích, pokusila se jim přiblížit hereckou profesi. Děti si na ni připravily tolik otázek, že na všechny ani nestačila odpovědět. Nakonec se mnoha dětem podepsala do sešítků. Děkujeme za návštěvu.
Dalším příspěvkem bylo vystoupení dětí ze 6.A a B. Díky za úspěšné zahájení školního divadelního festivalu.
Vlaďka Procházková Strculová

Chlupíkovy debaty o curlingu

Curling

V rámci našeho tematického Olympijského týdne, jsme na debatách přivítali kapitána naší curlingové reprezentace Jiřího Snítila. Povídali jsme si o curlingu, naše děti byly perfektně připravené a o tomto sportu hodně věděly, o sprtovním životě, o přípravě a trénování i o nejbližších akcích našeho hosta. Budeme držet palce a na dálku moc fandit především při blížící se kvalifikaci na ZOH v Soči. Debaty se povedly, všichni byli moc spokojeni. Panu Snítilovi děkujeme, bylo moc příjemné, že si na nás ve svém plném programu našel čas.