Chlupíkovo štěkání 7

Poslechněte si další Chlupíkovo štěkání.
V březnovém dílu jsme se podívali na kovbojský zápis do 1. tříd a udělali jsme rozhovor s Adamem z 5.C, který nás zaujal svou vášní pro vyrábění nejrůznějších věcí. Do redakce si přinesl katapult z lepenky a gumiček, který opravdu fungoval! Zaujme-li vás rozhovor, můžete si další podrobnosti přečíst v 3. čísle časopisu Chlupík.
Reportáž ze zápisu připravily tentokrát holky z 9.A v rámci hodiny mediální výchovy, za což jim patří velký dík.

[podcast]http://www.fzs-chlupa.cz/wordpress/wp-content/uploads/stekani_brezen_def.mp3[/podcast]

Poslechněte si všechny epizody na naší podcastové stránce Chlupík podcasting.

Zápis do prvních tříd

21.1 se u nás ve škole FZŠ profesora Chlupa konal zápis do prvních tříd. Velmi se to lišilo od mého zápisu. Děti tam dostávaly kovbojské kloubouky, všechny učitelky u zápisu byly převlečeny do kovbojského, děti si mohly vyzkoušet sedět v americkém jezdeckém sedle, jezdily na umělém koni mezi překážkami. A můj zápis před osmi lety byl takový, že jsem si sedla a na papír psala, kreslila a počítala. Tato akce se naší škole velmi povedla, myslím, že se to i dětem, co se k nám chystají, velmi líbilo. Vše se to konalo na prvním stupni naší školy.

Zápis do 1. tříd

Jako každým rokem se na této škole konal zápis do 1.tříd. Budoucí prvňáčky čekal „Divoký západ“. Mohli si zatančit s kovboji a indiány, navštívili indiánský příbytek, rýžovali zlato, okusili trochu harazardu při hraní karet a ještě se projeli na koni. Na pomoci při zápisu se podíleli žáci ze 4. a 5. tříd a žačky z 9.A. Na konci své cesty si předškoláci mohli vyzvednout kartičku se svou fotkou a jménem! Letos jsme zapsali 150 dětí, z čehož je vidět, že se tato škola řadí mezi jednu z nejžádanějších základních škol v okolí.

Napsaly Katka Straková, Michaela Navrátilová, Nikol Kuchtová a Iveta Kaincová

Poslechněte si také naši audioreportáž z této akce

Basketbalový turnaj – dívky

Dne 27.1.2010 se dívky druhého stupně zúčastnily basketbalového turaje na ZŠ Jánského. V doprovodu pana učitele Jiřího Indráka jsme se odebraly na autobusovou zastávku. Po příchodu jsme si rozebraly dresy a plné napětí a nervozity jsme šly na nástup. První zápas pro nás začal velice slibně. Vedení 8:2 jsme ale bohužel neudržely a náhodnou „trojkou“ protihráčky jsme prohrály 11:8. Tak nic :D. Druhý zápas jsme s přehledem prohrály 21:2, ale veselá nálada nás neopouštěla (o zábavu našich reprezentantek se postaral nejmenovaný žák šestého ročníku, kterému se zalíbily dveře, a tak se rozhodl, že si je vezme s sebou domů, ale bohužel je musel vrátit :D. Pořadatelce by asi chyběly..) Ve třetím zápase jsme nastoupily proti věčným rivalkám a favoritům ve skupině – Mezi Školami – s úsměvem. A neskutečná výhra byla doma (pozn. red.: fakt netušíme kolik to bylo, ale FAKT DOSTALY KOTEL :D.) Bohužel toto vítězství nám bylo platné jako kocourovi boty, ale měly jsme stejně radost :)) Z důvodu dvou proher jsme se bohužel do užšího finále neprobojovaly, a tak jsme byly „donuceny“ opustit výsluní ZŠ Jánského. Sportovní neúspěch jsme si přesto užily a dokázaly jsme, že jsme všichni z jednoho celku. S pozdravem vaše milované redaktorky z 9.A (Perezka Tlecitejch, Šikolka Nvárovejch a Zetra Pelyňková :D.)