Parlament v novém školním roce

Školní parlament se tak jako v minulém školním roce bude scházet  každý týden ve čtvrtek, první stupeň v 13:00, druhý stupeň ve 13:50.

V minulém roce jsme nejvíce řešili ekologické otázky, hlavně snížení množství a třídění odpadu. Je to však běh na dlouhou trať. Kromě toho se snažíme komunikovat s Úřadem městské části Prahy 13, navázat dialog se školní jídelnou, řešit problémy,  se kterými se na nás obrací jednotlivci z řad učitelů i žáků nebo celé třídy. Další součástí naší práce je pořádání charitativních akcí- výroba hraček pro asistenční psy, charitativní běh Run and Help.

V tom všem bychom chtěli v tomto roce pokračovat, kromě toho bychom si například chtěli pozvat zajímavé hosty.

Pokud máte problém, který by parlament mohl vyřešit, obraťte se na svého zástupce, nebo nám ho hoďte do schránky před společenskou místností,

na spolupráci se těší i koordinátoři František Žák a Petra Rajtrová

Vyrábění hraček pro asistenční psy

Školní parlament organizuje vyrábění psích hraček pro společnost Pestrá. Tato společnost se zabývá výcvikem psů pro lidi s postižením. Pokud máte chuť, přijďte ve čtvrtek 30.5. ve 14:00 do třídy 6.B, vezměte si s sebou nůžky, všechno ostatní dostanete. Přítomen bude i jeden psí dorostenec.
Těšíme se na vás, parlament 2.stupně.

Run and Help 2018


Video By Alex

21.6. se na školním hřišti konal třetí ročník charitativního běhu pro konto bariéry s názvem Run and Help. Akci pořádal parlament 2.stupně.

Podle naší statistiky přišlo asi 135 lidí, naběhalo se 425 km (1900 koleček!), příspěvek ve výši 12 500 Kč bude zaslán na Konto bariéry ve prospěch devítiletého Filipa, který se narodil s jednou rukou a potřebuje moderní protézu.

Chtěla bych touto cestou moc poděkovat všem, kteří pomohli s organizací, přišli, běželi, přispěli nebo upekli něco do bufetu.

Díky moc

 

 

Run and Help 2018

RUN AND HELP_plakátek 21.6. od 18 do 20 hodin  pořádá žákovský parlament 3. ročník charitativního běhu pro Konto bariéry Run and Help, letos se děti rozhodly podpořit devítiletého Filipa, který se narodil bez ruky a potřebuje peníze na moderní protézu.

Zveme všechny malé i velké na školní hřiště, sami si zvolíte kolik chcete uběhnout a přispět. Bude přichystáno malé občerstvení a doprovodný program. Těšíme se na Vás.

RUN and HELP 2017

DSC_005612.6. se na školním hřišti FZŠ prof. Otokara Chlupa konal 2.ročník charitativního  běhu pro Konto bariéry nazvaný Run and Help.
Zúčastnilo se  140 sportovců,  vybralo se asi 13 655 korun a uběhlo se dohromady neuvěřitelných 491 kilomerů. Celý článek