Vyrábění hraček pro asistenční psy

Školní parlament organizuje vyrábění psích hraček pro společnost Pestrá. Tato společnost se zabývá výcvikem psů pro lidi s postižením. Pokud máte chuť, přijďte ve čtvrtek 30.5. ve 14:00 do třídy 6.B, vezměte si s sebou nůžky, všechno ostatní dostanete. Přítomen bude i jeden psí dorostenec.
Těšíme se na vás, parlament 2.stupně.

Run and Help 2018


Video By Alex

21.6. se na školním hřišti konal třetí ročník charitativního běhu pro konto bariéry s názvem Run and Help. Akci pořádal parlament 2.stupně.

Podle naší statistiky přišlo asi 135 lidí, naběhalo se 425 km (1900 koleček!), příspěvek ve výši 12 500 Kč bude zaslán na Konto bariéry ve prospěch devítiletého Filipa, který se narodil s jednou rukou a potřebuje moderní protézu.

Chtěla bych touto cestou moc poděkovat všem, kteří pomohli s organizací, přišli, běželi, přispěli nebo upekli něco do bufetu.

Díky moc

 

 

Run and Help 2018

RUN AND HELP_plakátek 21.6. od 18 do 20 hodin  pořádá žákovský parlament 3. ročník charitativního běhu pro Konto bariéry Run and Help, letos se děti rozhodly podpořit devítiletého Filipa, který se narodil bez ruky a potřebuje peníze na moderní protézu.

Zveme všechny malé i velké na školní hřiště, sami si zvolíte kolik chcete uběhnout a přispět. Bude přichystáno malé občerstvení a doprovodný program. Těšíme se na Vás.

RUN and HELP 2017

DSC_005612.6. se na školním hřišti FZŠ prof. Otokara Chlupa konal 2.ročník charitativního  běhu pro Konto bariéry nazvaný Run and Help.
Zúčastnilo se  140 sportovců,  vybralo se asi 13 655 korun a uběhlo se dohromady neuvěřitelných 491 kilomerů. Celý článek

Dobročinný bazar

2017_05_17_Dobrocinny_pestrobazar_Chlup
Parlament naší školy se rozhodl zúčastnit dobročinného bazaru pro Pestrou společnost.
Je to společnost, která cvičí psy pro jakkoliv handicapované lidi. Pokud máte doma knížky, hračky, oblečení- čisté a zachovalé, které nikdo nepotřebuje a chcete je věnovat na dobrou věc, můžete tyto věci v igelitce donést 9., 10. nebo 11. května ráno do vestibulu školy. Pestrá společnost si je 11.5. odveze a na bazaru prodá.
Za dary předem děkujeme, parlamenťáci.

Srdíčkové dny v předvánočním čase 2015

Žákovský parlament l. stupně a senát 2. stupně dostal nabídku k účasti na Srdíčkových dnech. Účast spočívala v nabídce a prodeji drobných předmětů ve tvaru srdíček nebo dárků, označených tímto symbolem.  Symbol srdíčko jako symbol pomoci nemocným dětem.  Protože jsme v minulém roce ukončili sponzorování indické holčičky, rozhodli jsme se této sbírky zúčastnit.

Nejdříve zástupci parlamentu a senátu oznámili své rozhodnutí ve třídách spolužákům. Rozdělili se do skupin a domluvili si termín prodeje. Potom už si jen rozdělili zboží a po škole v průběhu celého týdne  zboží nabízeli.

Prodali téměř všechno. Nákupu se samozřejmě zúčastnili i páni učitelé a paní učitelky a další zaměstnanci školy. Nabídky v poslední den využili i někteří rodiče.

Děkujeme všem, kdo se sbírky zúčastnil. Dětem i dospělým. Věříme, že těch „pár korun – asi 30 000,-“, i když na celé léčení nestačí,  alespoň trochu vypomohou  nemocné pětiměsíční  Michalce.

Další informace o sbírce můžete najít na adrese: životdětem.cz.

Vlaďka Strculová Procházková, koordinátorka školního parlamentu a senátu