Exkurze do zoo 7.B

5. 3. jsme vyrazili s paní učitelkou Kohoutovou na exkurzi do pražské zoo. Výlet jsme pojali jako přírodovědnou expedici. Každý si připravil referát na vylosované zvíře.  Kromě ursounů, kteří ještě spí, jsme mohli pozorovat všechna vybraná zvířata. Díky nadšenému fotografovi Adamovi (vytvořil 454 fotek) si můžete fotky z našeho výletu prohlédnout.

zoo 7.B

Spaní ve škole 7.B + 8.C

V noci z 26. na 27. 2. jsme si po roce zopakovali spaní ve škole. Společně  jsme se podívali na filmy natočené na horách, poslechli si Markovu hru na kytaru a zazpívali si za jeho doprovodu. Adam a Vojta si pro nás připravili vystoupení s yoyem. Po společném programu jsme se navečeřeli a před spaním jsme si pustili film. Několik žáků se pokusilo o vytvoření uměleckých fotek i obyčejných momentek. Ve fotogalerii můžete posoudit, zda se jim to povedlo.

spani ve skole 7.B, 8.C

Pražské poetické setkání – 2. stupeň (školní kolo)

2.stupen_recitace

Ve čtvrtek 21. 2. 2013 proběhlo školní kolo recitační soutěže na druhém stupni. Zúčastnili se vítězové třídních kol, hlediště zaplnili žáci osmého a devátého ročníku. Publikum ocenilo zejména to, že žáci vyšších ročníků si zvolili velmi dlouhé texty. Žáci 9. A svůj divácký zážitek popsali takto:

„Příjemné prostředí a atmosféra.“

„Myslím si, že se výstup všem povedl.“

„Žáci, kteří se zúčastnili této soutěže, mě překvapili tím, že i před takto složeným publikem dokázali udržet svoji nervozitu a jejich přednes byl plynulý a velmi dobře připravený.“

„Myslím si, že každý si báseň připravil pečlivě a určitě každý by si zasloužil pochvalu.“

„Výběr básní byl podle mého názoru dobrý, zábavný a zajímavý.“

„Nebylo by na škodu dát účinkujícím příště mikrofon.“

 „Myslím si, že se recitovalo příliš mnoho Žáčka a Seiferta.“

Do celopražského kola postupují:

Kategorie 6. a 7. třída:

Julie Vavrušková 7.B

Vilém Merta 7.A

Náhradníci: Soňa Krovozová 6.A, Marian Šerák 7.A

Kategorie 8. a 9. třída:

Tereza Marečková 9.A

Marek Schlaichert 8.C

Náhradníci: Anna Tretiagová 9.C, Jonáš Sýkora 8.C

Rekonstrukce vchodu do školy

Rekonstrukce vstupu do školyOd 9.9.2009 začne v naší škole rekonstrukce vstupu a vstupního vestibulu, na kterou uvolnila Městská část Prahy 13 potřebnou finanční částku.

Po dobu rekonstrukce bude vstup do školy umožněn oběma bočními vchody, u kterých bude v době 7,40 – 8,00 h zajištěn dozor. Levým bočním vchodem při pohledu na budovu školy, označeným „VSTUP II“ bude od středy do školy nastupovat celý 2. stupeň. Pravým bočním vchodem označeným „VSTUP I“ bude nastupovat od středy do školy celý 1. stupeň (prosíme rodiče, aby své děti již nedoprovázeli do tříd, děti jsou šikovné a určitě to již zvládnou samy).

Žáci budou chodit obuti a oblečeni až do svých tříd, kde se budou teprve přezouvat. Od 8,00 do 17,30 h bude u pravého bočního vstupu „VSTUP I“ zajištěna služba, která otevře školu pozdě příchozím, návštěvám apod. „VSTUP I“ bude zároveň východem pro všechny žáky školy.

Termín dokončení prací byl předběžně stanoven na 20.10.2009.

Děkujeme všem za pochopení a trpělivost po dobu rekonstrukce, která nám sice trochu znepříjemní život, ale určitě ve své konečné podobě přispěje ke zkulturnění prostředí školy. Věříme, že nové šatní skříňky a nová podoba vstupu do školy se vám bude líbit a vynahradí vám nepříjemnosti způsobené rekonstrukcí.