Turnaj v minigolfu

Doporučené

Fotogalerie – fotografie z akce
Již 5. ročník  turnaje v minigolfu  „Junior minigolf masters“ se uskutečnil pod záštitou paní místostarostky Plesníkové v areálu minigolfu v OD Kotva v Praze. Zúčastnily se děti z 5. ročníku a chlapci z 5.B se v soutěži družstev umístili na 2. místě. GRATULUJEME a děkujeme za reprezentaci školy.

Medailové úspěchy na 6.kole Plavecko-běžeckého poháru

Doporučené

Fotogalerie – 6.kolo Plavecko-běžeckého poháru

Po zimní přestávce jsme se opět zapojili do jarních kol Plavecko-běžeckého poháru. V pátek 8.4.2022 jsme se zúčastnili již šestého kola, jehož plavecká část se konala v Aquacentru Šutka a běžecká část proběhla v parku Čimický háj. Všichni naši reprezentanti opět ukázali svou sílu a vybojovali krásná umístění v popředí startovních listin jednotlivých kategorií. Na medailová umístění tentokrát dosáhlo hned šest našich nadějí, a to Pepča Škába (5.B), Viktor Procházka (4.A), Charlotte Loebe (5.D), Barča Zánová (6.C), Adéla Totová (9.B) a Laura Linková (9.C). Všem reprezentantům moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalších kolech!

1. místo v obvodním kole olympiády v Čj

Doporučené

Školní kolo Olympiády v Čj se konalo v lednu a zúčastnilo se ho přes 20 žáků z 8. a 9. tříd, z nichž více než 40 bodů z 50 získalo 5 žáků. Do obvodního kola postoupili první dva.
Jonáš Chráska se v obvodním kole umístil na 1. místě
Jonáš Chráska, 8.B, 48 bodů
Kryštof Hněvkovský, 9.B, 47 bodů
Robert Dorian Dostalík, 9.C , 46 bodů
Magdalena Snítilová, 9.C, 46 bodů
Nicole Sedláčková 8.C, 46 bodů

V úterý 29.3.2022 se konalo Obvodní kolo OČJ, kde se Jonáš Chráska umístil na skvělém 1. místě v konkurenci žáků základních škol a osmiletých gymnázií a postoupil do krajského kola. Také Kryštof Hněvkovský se umístil v první desítce soutěžících.

Všem účastníkům děkujeme, vítězovi přejeme hodně sil a štěstí v krajském kole.

Dějepisná olympiáda 2022- obvodní kolo

Účast v obvodním kole dějepisné olympiády byla letos velmi úspěšná.
Robert Dorian Dostalík se umístil na 1. místě v Praze 13 a Nicol Sedláčková obsadila 3.místo. I třetí soutěžící z naší školy Majda Snítilová se zařadila mezi 9 úspěšných řešitelů. Tématem byla česká šlechta ve středověku a raném novověku a otázky prý byly zatraceně těžké.
Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy

Týden mozku 2022

Doporučené

V pátek 18. března se 24 vybraných žáků ze sedmých, osmých a devátých tříd zúčastnilo přednášky v rámci akce Týden mozku. Přednáška se věnovala Einsteinově hádance a dalším logickým úlohám pro procvičení mozku a byla vedena RNDr. Janou Pasáčkovou, Ph.D., která vyučuje matematiku na Vysoké škole polytechnické Jihlava a Vysoké škole ekonomické v Praze. Během přednášky se žáci naučili strategie řešení logických hádanek a v závěru si při připravené soutěži mohli poměřit síly s ostatními účastníky přednášky při online řešení několika logických hádanek jejichž úroveň se postupně zvyšovala. Velkou radost měli 2 žáci z 8. třídy, kterým se v tomto online soutěžení, podařilo obsadit 2. místo. Žáci si možnost účasti na této přednášce pochvalovali a nově nabyté znalosti sdíleli se svými spolužáky.