Zájezd Švédsko 2012

Zájezd do Švédska se vyvedl, počasí nám přálo a viděli jsme spoustu nových věcí.
Odkazy na fotografie a stručné zápisy z jednotlivých dní najdete dole. Žáci, kteří připravují prezentaci, si mohou stáhnout fotografie, které budou potřebovat, ve fotogalerii.

Stockholm byl dnes náš

Fotoalbum

Další překrásný slunečný den (kdo říkal, že Skandinávie je ponurá??) jsme strávili ve Stockoholmu. Přiznávám, že budíček v půl páté ráno tedy příjemný nebyl ani trochu.

Navštívili jsme radnici s modrým a zlatým sálem, zbrojnici, prošli se starým městem, nakoupili suvenýry (v tom jsme čím dál lepší) a nakonce navštívili Vasa muzeum. V pět odpoledne jsme vyrazili zpět a cesta byla bez příhod.

Švédsko – středa

Fotogalerie

Dnes jsme se opět probudili opět do krásného teplého dne(až moc – 26 stupňů) a hned po snídani jsme vyrazili do druhého největšího města Švédska – Goteborgu.Nejdříve jsme navštívili „rybí kostel“ – halu s rybími specialitami.Dali jsme si vyhlášenou bagetu s krevetami a lososem.Pak jsme se šli podívat nal losa.Měli jsme velké štěstí, protože měl dobrou náladu a pozoval nám jako tv hvězda.
Z královských zahrad jsme se přesunuli do muzea Volva, kde si všichni užili krásná auta. K obědu jsme si dali rajskou omáčku na břehu mořea pak už nás čekalo UNIVERSUM.
Den plný zážitků jsme zakončili v parku Liseberg, který byl plný jarně rozkvetlých květin.
K večeři nás čekal losos na citronovém pepři a zmrzlina.
Všechny děti jsou zdravé a hlavně spokojené.
Dnes ještě přidáme pár fotek, protože máme jedinou možnost připojení k internetu :-)