6.B- akční týden

6.B akční týden

6.B má za sebou velmi akční týden. V pondělí jsme opět vytáhli brusle, skateboardy, koloběžky…a šli sportovat za Galerií Butovice.
Ve středu nás čekala velmi realistická výstava s tématikou protidrogové prevence Revolution train. Po vyplnění úvodního dotazníku jsme se vydali do speciálně upraveného vlaku. Tady jsme kromě projekce mohli vidět vězeňskou celu, feťácké doupě atd.
Ve čtvrtek jsme se večer sešli u školy a vydali se přespat do minizoo v Chuchli. Cesta byla náročná, nakonec jsem s batohy ušli 10km, v zoo jsme s pomocí instruktorů aktivovali všechny naše smysly a pozorovali noční přírodu. Krásná byla půlnoční vycházka s výhledem na Vltavu a noční Prahu.
Ráno jsme se probudili „mezi“ muflony, jeleny, daňky a další zvěří a po snídani a hygieně jsme se vypravily na komentovanou prohlídku zoo. Bylo to fajn, bohužel mi došla baterka a nemáme fotky.

6.B vánoční besídka

V pátek 19.12. už jsme se neučili a den jsme strávili v naší třídě. Po adventním zpívání jsme si rozdali dárky, ochutnali cukroví, zahráli si hry a podívali se krátký vánoční film. Následovala vycházka do předvánoční Prahy, tím jsme letošní poslední školní den úspěšně ukončili.

Na shledanou v novém roce.

1.A ve svíčkárně v Šestajovicích

Šestajovice

Ve středu 20.11.2013 jsme byli poprvé na výletě ve svíčkárně v Šestajovicích. Jeli jsme od školy autobusem. Po příjezdu jsme byli nejprve v chaloupce z „perníku“, kde jsme si vyzkoušeli válet a vykrajovat těsto a ozdobili si vykrojené výrobky. Pak jsme šli barvit svíčky. Nakonec jsme si prohlédli zvířecí farmu, nakoupili dárečky domů a jeli zpět ke škole. Výlet se všem líbil.

Muzeum Karla Zemana 7.B

7.B Muzeum

Muzeum Karla Zemana je nově otevřené muzeum blízko Karlova mostu. Nabízí možnost interaktivní prohlídky. Vše jsme si vyzkoušeli, prohlédli, poslechli, přečetli, osahali a vyfotili. Je plné triků, informací, ukázek z filmů, nápadů a možností pro vytvoření zajímavé fotky. Pozici fotografa tentokrát převzala Monika. Jen nás mrzelo, že muzeum není velké, takže jsme se brzy vrátili zpět do školy. Fotky jsou k vidění ve fotogalerii.

Botanická zahrada 7.B

botanicka zahrada

11. 4. jsme se vypravili poznávat první projevy jara do botanické zahrady Přírodovědecké fakulty UK. Věnovali se nám dva zasvěcení pracovníci, prošli jsme park i skleník. Někteří si odnesli domů rostlinu v květináči, všichni na vyplnění pracovní list. Přestože nás zlobilo počasí, náš fotograf Adam vyrobil přes 500 fotek – za což mu děkujeme a předkládáme ukázku :-) Další jsou vidět na nástěnce v prvním patře na zelené chodbě.