Výlet Rakousko a Slovinsko 17. a 18. května 2016

Výlet Rakousko a Slovinsko 17. a 18. května 2016

Milí žáci, vážení rodiče,

zveme Vás na dobrodružný výlet 17. a 18. května na jedny z nejkrásnějších míst v Evropě. Cíle jsou tři:

Medvědí soutěska v Rakousku – naprostá turistická šílenost, kaskáda 164 dřevěných žebříků a mostků v rokli s vodopády. Z toho cca 80 lávek je úplně v kuse, bez přerušení. Více na http://www.baerenschuetzklamm.at/

Škocjanské jeskyně ve Slovinsku – jedinečná krása podzemní řeky s vodopády, propast, skály. Jedna z mála přírodních památek UNESCO. Máme dojednaný mimořádný spojený tříhodinový vstup na oba okruhy. Více na http://www.park-skocjanske-jame.si/

Jeskyně Postojná ve Slovinsku – posadí nás do podzemního vláčku a provezou síněmi s krápníkovou výzdobou do dómů s možná úplně nejlepší výzdobou v Evropě, které si projdeme a zase vláčkem zpět. Více na http://www.postojnska-jama.eu/

Předpokládaná cena 2.900 Kč zahrnuje pronájem autobusu, ujetí cca 1.700 km, turistický nocleh ve Slovinsku se snídaní, vstupné do Medvědí soutěsky, 2 okruhy Škocjanských jeskyní s průvodcem, vstupné do jeskyně Postojná.

Výlet je bez potíží zvladatelný i pro děti z 1. třídy, i přes mírně výškové vedení Medvědí soutěsky je cesta slušně zajištěná a technická náročnost je mezi turistickými cestami s technickými pomůckami jen střední. Důležitá je spíš samostatnost, odolnost proti nepohodlí v autobuse a chuť vidět nevšedně krásná místa. Lze přibrat i kamarády, sourozence a rodiče.

V případě Vašeho předběžného zájmu se obracejte co nejrychleji na vedoucího turistického klubu Petra Pechu emailem na petrpecha@seznam.cz. K 2.1. 2016 je obsazeno 35 míst a zbývá 18.

Turistický klub Petra Pechy

Zdravím všechny a srdečně Vás zvu na poslední letošní výlet, který se uskuteční tuto sobotu 19. října. Vylezeme na Vraní skálu u Zdic, kde pohodový výstup končí 20 metrovou husťárnou jištěnou zábradlím srovnatelnou se slovenskými úseky a nádherným výhledem. Málo známé místo, ale dost dobré.

Cena nepřevýší 120 Kč, spíš méně, upřesním dopravní prostředek a čas odjezdu a návratu podle počtu přihlášených a předpovědi počasí. Určitě nepojedeme před 7 ráno a nevrátíme se později než v 19.

Zájemci se mohou hlásit do pátku 14 hodin, mail s bližšími informacemi zašlu nejpozději do pátku 20 hodin.

Kdo nemůžete na tento výlet, tak Vám přeji pro příštího půl roku mnoho zdaru a pokud vše půjde podle plánu, ozvu se zase v půlce dubna 2014 s dalšími jednodenními výlety.

PetrPecha PetrPecha@seznam.cz

Výlet turistického klubu

Zdravím všechny, na sobotu jsem si naplánoval objevný výlet do Klokočských skal, které mi doporučil nový kolega z práce jako dost dobré a ne tak turisticky navštěvované místo, tak kdo chcete a ještě na sobotu nic nemáte, můžete se přidat, počasí má být perfektní. Odjezd z Prahy-Vršovic 7:15, návrat do Prahy nejpozději ve 21:00. Čeká nás možná i 20 km, takže jen pro středně až více zdatné. Vzhledem k tomu, že to rozesílám až takto pozdě, musíte reálně počítat s tím, že se třeba už nikdo další nepřidá, takže jen pro ty, kteří se se mnou nebojí jezdit sami či menší skupinky. Cenově cca 160,- Kč na osobu, děti pod 15 let s průkazkou výrazně méně, záleží na počtu.

V případě zájmu napište, přes den se k mailu nedostanu, ale po 18. hodině vše vyřídím a s případnými zájemci se individuálně domluvím. Já pojedu i sám, takže se nemusíte obávat zrušení pro malý počet.

Výlety turistického klubu

Milí přátelé, zvu Vás na další akce našeho turistického klubu:

sobota 22.9.2012 skalnatý kopec Žďár u Rokycan
– vhodné pro děti předškolní s ťapací vydrží i do kopce, 1. stupeň, 2. stupeň, středoškoláci, rodinky i samostatní dospělí

12.-14.10.2012 Povídací víkend
– vhodné pro 2. stupeň a středoškoláky
– spíše se povídá, než chodí
– místo konání upřesním
– odhadovaná cena doprava + ubytování 550 kč
– jídlo vlastní, co si kdo uloví (doveze)

1.-4.5.2013 Slovenský ráj
– vhodné pro děti 1. stupeň, 2. stupeň, středoškoláky a rodinky, dospělí jen dřívější účastníci našich akcí
– rokle, vodopády, žebříky
– ubytování cca 450 kč, pěkné místo chatkový tábor v lese

Předběžné nezávazné přihlášky
Pošlete email na adresu petrpecha@seznam.cz obsahující jméno, příjmení a datum narození dítěte, které přihlašujete. Plus o jaké akce máte zájem. Po zajištění všeho důležitého a výpočtu přesné ceny Vám pošlu mailem bližší informace.

Podzimní Slovenský ráj

Zvu vás všechny na podzimní výlet do Slovenského ráje.

Fantastické rokle s vodopády, kolem kterých se prolézá po žebřících. A tradičně cesta tam nočním lehátkovým vlakem.

Termín: 28.-30.září 2012

Prosím o zcela nezávazné sdělení zájmu na email petrpecha@seznam.cz do poloviny července, abych mohl vše zajistit co nejlevněji a pro vás nejlépe.

Fotky a vyprávění z minulých akcí: www.dobrodruznevylety.com

Skalní města na Frýdlantsku

Milé děti, vážení rodiče, dobrodružní šílenci,

zvu vás všechny na prázdninový výletotábor v nádherné krajině Frýdlantska. Čekají nás hned 4 velká skalní města a spousta vyhlídek.

Termín: 12.-17.srpna 2012

Prosím o co nejrychlejší zcela nezávazné sdělení zájmu na email petrpecha@seznam.cz, abych mohl vše zajistit co nejlevněji.