I letos plánujeme společná setkání dětí, které mají hlubší zájem o některé obory. V pondělí 7.10. se sešly dvě skupinky.
Skupina Koumáků z 1. - 3. tříd se zajímala o osobnost Alfreda Nobela. Díky jemu si žáci udělali jasno v geografii, zvycích, fauně i floře ve Švédsku. Naučili se základní fráze. Při potkávačce na koberci znělo: ” Trevligt att traffas!” Všechny zaujal vynález Dynamitu a jeho účinek. Koumákům bylo velmi rychle jasné, že A. Nobel byl neobyčejný člověk. Všichni zvládli diskutovat proč to byl štědrý, odvážný, tvůrčí a pracovitý člověk. Žáci si předávali stisk ruky se zavřenýma očima, následně si představovali, jak lze předávat myšlenku míru mezi své vrstevníky. Do deníku míru si lepili činnosti, které mohou pomoci ke zdravému přátelství napříč vrstevníky.
Starší Koumáci se bavili o aktuálním tématu povodní, jak povodně vznikají, jak se před nimi chránit a jak se zachovat, když nastanou. Společně jsme odhalovali příčiny podzimních povodní na Moravě a porovnávali je s povodněmi z let 1997, 2002 a 2013. Na setkání bylo přítomno 14 nadšených Koumáků z řad 4. a 5. tříd.
Barbora Kratochvílová, lektorka 1. stupeň a Hanka Pevná, lektorka 2.stupeň